Od 1988 roku związana z okulistyką śląską, od początku swojej pracy zajmuje się wadami refrakcji i ich korekcją zarówno zachowawczą jak i chirurgiczną (laserową i manualną). Jej zainteresowania koncentrują się szczególnie wokół diagnostyki i leczenia:
Aktualnie zatrudniona jako Kierownik w Katedrze Okulistyki i Klinice Okulistyki Katedry Okulistyki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, oraz jako Lekarz Kierujący Oddziałem Okulistyki Dorosłych w Uniwersyteckim Centrum Okulistyki i Onkologii SPSK SUM w Katowicach. Swoje umiejętności zdobywała i poszerzała na licznych kursach, szkoleniach i konferencjach w kraju i za granicą. Kierowała licznymi badaniami klinicznymi i naukowymi
Specjalista laryngolog, Kierownik Katedry i Kliniki Laryngologii SUM w Katowicach.
Swoje umiejętności zdobywał i poszerzał na licznych kursach i szkoleniach w kraju i zagranicą. Zajmuje się kompleksową diagnostyką i leczeniem schorzeń z zakresu otolaryngologii, ze szczególnym uwzględnieniem zapalenia zatok, nowotworów regionu głowy i szyi, schorzeń uszu, szumów usznych oraz zaburzeń słuchu i równowagi, zaburzeń oddychania podczas snu i zawrotów głowy. Aktywnie uczestniczy w krajowych oraz zagranicznych zjazdach naukowych”.
Specjalista w dziedzinie okulistyki, absolwentka Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Tytuł doktora nauk medycznych uzyskała w 2008 roku na podstawie rozprawy doktorskiej poświęconej efektom wszczepienia sztucznej soczewki wewnątrzgałkowej u dzieci po zabiegu usunięcia zaćmy pourazowej.
Wieloletnią pracę zawodową związała z Oddziałem Okulistyki Dziecięcej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. prof. K. Gibińskiego SUM w Katowicach, gdzie obecnie pełni funkcję zastępcy ordynatora.
Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego oraz Sekcji Okulistyki Dziecięcej. Jest autorem i współautorem wielu prac naukowych poświęconych diagnostyce i leczeniu chorób oczu u dzieci.
Obszar zainteresowań i działalności terapeutycznej obejmuje chirurgię operacyjne leczenie odwarstwienia siatkówki, krótkowzroczności, wrodzonej niedrożności dróg łzowych oraz operacje zeza i usunięcia zmian powiek oraz spojówek.
Leczenie zachowawcze dotyczy leczenia: niedowidzenia u dzieci, stanów zapalnych aparatu ochronnego i gałki ocznej, korekcji wad wzroku (nadwzroczność i krótkowzroczność) oraz diagnostykę jaskry.
Specjalista w dziedzinie okulistyki, absolwentka Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Tytuł naukowy doktora nauk medycznych uzyskała w roku 2018 na podstawie rozprawy doktorskiej pt. „Ocena zastosowania bioanalogicznych soczewek wewnątrzgałkowych u pacjentów z zaćmą i starczowzrocznością”.
Doświadczenie zawodowe zdobyła w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym im. prof. K. Gibińskiego SUM w Katowicach, gdzie obecnie jest zatrudniona na stanowisku starszy asystent w Oddziale Okulistyki. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego oraz Europejskiego Towarzystwa Chirurgów Zaćmy i Refrakcji, w którym brała czynny udział, jako Członek Komitetu Młodych Okulistów.
Aktywnie uczestniczy w wielu kursach, stażach i sympozjach naukowych, podnosząc swoje kwalifikacje zawodowe. Jest autorem i współautorem prac naukowych w dziedzinie okulistyki, publikowanych w czasopismach krajowych i zagranicznych. Posiada doświadczenie w zakresie badań klinicznych.
Obszar zainteresowań i działalności klinicznej Pani Doktor to kompleksowe i nowoczesne leczenie wad wzroku, diagnostyka i leczenie chorób przedniego oraz tylnego odcinka oka, w szczególności jaskry oraz chorób rogówki. Zajmuje się chirurgią refrakcyjną, chirurgią zaćmy oraz zabiegami przeciwjaskrowymi.
Specjalista w dziedzinie okulistyki, stypendysta edukacyjnego grantu Europejskiego Towarzystwa Okulistycznego (SOE) zrealizowanego w 2018 r. w Lizbonie, Portugalia.
Działalność okulistyczna skupia się wokół chorób przedniego odcinka oka ze szczególnym uwzględnieniem rogówki oraz metod kalkulacji i wyboru odpowiednich sztucznych soczewek wewnątrzgałkowych dla pacjentów z zaćmą i starczowzrocznością.
Koordynuje i aktywnie uczestniczy w programie pozyskiwania tkanek do przeszczepów rogówki. Aktywnie uczestniczy w krajowych oraz zagranicznych zjazdach naukowych, szkoleniowych oraz kursach.
Posiada doświadczenie w zakresie przeprowadzania i koordynowania okulistycznych badań klinicznych. Członek Polskiego Towarzystwa Okulistycznego oraz Europejskiego Towarzystwa Chirurgów Zaćmy i Chirurgów Refrakcyjnych. Zatrudniony w Klinice Okulistyki Katedry Okulistyki WNMK na stanowisku asystenta badawczo-dydaktycznego, oraz pełni funkcję starszego asystenta na Oddziale Okulistyki Dorosłych w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Katowicach.
Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Doktorantka Studium Doktoranckiego Wydziału Lekarskiego w Katowicach, gdzie realizuje pracę doktorską dotyczącą stężenia metaloproteinaz w nabłonku rogówki u pacjentów z nawrotowymi erozjami rogówki.
Autorka licznych publikacji, współautorka podręcznika z zakresu okulistyki klinicznej. Aktywnie uczestniczy w krajowych oraz zagranicznych zjazdach naukowych, szkoleniowych oraz kursach. Uczestniczka Academy for Researchers Training zrzeszających młodych naukowców z dziedziny okulistyki z całej Europy.
Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie prowadzenia badań klinicznych, gdzie pełni funkcję koordynatora oraz badacza. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób oczu, ze szczególnym uwzględnieniem jaskry, chorób rogówki, zaćmy oraz chorób siatkówki.
Doświadczenie zawodowe zdobyła w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym im. prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, gdzie odbyła szkolenie specjalizacyjne i aktualnie pracuje tam jako starszy asystent. Członek Polskiego Towarzystwa Okulistycznego oraz Europejskiego Towarzystwa Chirurgów Zaćmy i Chirurgów Refrakcyjnych.
Starszy Asystent w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Katowicach na Oddziale Okulistyki Dorosłych – specjalista okulista. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób rogówki, jaskry oraz chorób siatkówki. Chirurgiczne doświadczenie obejmuje przede wszystkim zabiegi z zakresu okuloplastyki i usuwania zmian zewnętrznych okolicy gałki ocznej.
Aktywnie uczestniczy w krajowych oraz zagranicznych zjazdach naukowych.